CARIERE

Ne definește comunicarea. Transmitem mesaje și idei prin instrumente și pagini web, campanii de promovare, evenimente de afaceri, publicații profesionale. Urmărim provocările. Prin dedicare, perseverență și unirea forțelor echipei reușim să ne punem amprenta într-un mod creativ pe fiecare proiect care ne trece pragul.

Sales Assistant

Dacă esti proaspăt absolvent și ai interese în domeniile online, vânzări, call-center, comunicare, daca ești perseverent, orientat către rezultat, dornic de a învăța și te preocupă perfecționarea profesională, atunci te invităm să faci parte din echipa noastră!

Care vor fi sarcinile tale?

  • Activități de prospectare a pieței;
  • Monitorizarea oportunităţilor de vânzare existente pe piaţă;
  • Realizarea de documente specifice activității de vânzare (oferte, contracte, facturi);
  • Menţinerea legăturii cu clienţii şi acordarea de asistenţă;
  • Monitorizarea obligațiilor contractuale;
  • Menținerea evidenței încasărilor.

Ce îți oferim?

  • Salariu fix la care se adaugă bonusuri din vânzări;
  • Acces la cursuri de perfecționare profesională și oportunități de avansare în carieră;
  • Mediu de lucru plăcut.

Așteptăm să te cunoaștem! Trimite-ne cartea ta de vizită (CV) la adresa [email protected].

Office Manager

Cerinte

  • Studii superioare absolvite
  • Experienta in domeniul Administrativ/Contabilitate
  • Flexibilitate, adaptare rapidă la mediul de lucru profesional
  • Capacitate de analiza si organizare
  • Perseverenţă, răbdare, seriozitate, onestitate, sociabilitate
  • Lucrul în echipă
  • Capacitate de comunicare foarte bună

Responsabilitati

  • Intretinerea relatiilor curente cu banca, Registrul Comertului, Directia Taxe si Impozite, ANAF
  • Gestionarea relatiei cu societati precum Eon, Posta, societati private sau de stat pentru facturi, contracte, autorizatii, etc)
  • Administrarea parcului auto si urmarirea valabilitatii rovignete, ITP
  • Administrarea asigurarilor auto si bunuri
  • Comandarea biletelor de avion, rezervari hotel
  • Comandarea produselor de birotica si curatenie
  • Registrul de casa la zi
  • Urmarirea si verificarea deconturilor din deplasari interne si externe, precum si deconturi lunare, foi de parcurs
  • Situatia lunara cu cheltuieli de delegatie/ proiect/ consultant
  • Corespondenta postala
  • Printarea si arhivarea documentelor contabile
  • Suport oferit managerului general in diverse situatii aparute in cadrul firmei
  • Organizarea delegatiilor si a cheltuielilor aferente acestora
  • Mentinerea legaturii cu avocatii si societatile de avocatura
  • Suport pentru expertii Arhipelago

Alte informatii

  • Program 8:30-17:00

Contact

Redactor

Arhipelago cauta un redactor pentru un portal economic. Ne dorim o persoana din Iasi, un absolvent al unei institutii de invatamant superior in 2016/2017.

Printre responsabilitatile lui principale se vor numara:

  • Redactare de articole si comunicate de presa
  • Cercetare si investigare surse de informatii
  • Promovare online
  • Dezvoltare sau imbunatatire a produselor

Calitati / cunostinte:

  • inteligenta si creativitate;
  • capacitate de selectie, analiza si sinteza;
  • cunostinte avansate de limba engleza;
  • bune cunostinte de operare calculator si utilizare a internetului drept sursa de informare si documentare;
  • eficienta si rapiditate in gandire si executie;
  • capacitatea de a lucra in echipa;
  • eficienta profesionala (capacitate de mobilizare crescuta pentru finalizarea cat mai operativa a tuturor sarcinilor si atributiilor ce-i revin, planificarea succesiunii activitatilor pentru incadrarea in termenele scontate);
  • motivatie crescuta pentru rentabilizarea muncii si dezvoltarea activitatii intr-un mediu tanar, dinamic, intr-o continua actualizare cu cerintele pietei.

Asteptam la adresa [email protected] un CV si cateva randuri despre tine in care sa ne arati ca te incadrezi descrierii si sa ne spui motivele pentru care ar trebui sa te alegem. Te rugam sa mentionezi postul pentru care aplici: REDACTOR.